Promosyon Ürünleri XML Entegrasyonu

XML Entegrasyonu Nedir?

XML Entegrasyonu stoksuz satış yapmaya olanak sağlayan bir veri aktarım yöntemidir. Toptancı statüsündeki firmaların ürün kategorilerini, ürün bilgilerini ve stoklarını kendi müşterileri için paylaşarak, ürünlerini geniş kitlelere sunarak satışlarını artırmaya yönelik yapacağı bir pazarlama yatırımıdır.

XML Entegrasyonu sisteminin işlemesi için öncelikle en az 2 adet e-ticaret sitesine ihtiyaç vardır.

Tedarikçi konumundaki firmanın ürün bilgilerini XML entegrasyon sisteminde paylaşarak, firma ile anlaşma yapmış başka bir web sitesi ile ürün bilgilerinin stok adetleri ile birlikte periyodik olarak aktarılmasıdır.

XML Entagrasyonu ile ekstradan ürün bilgisi paylaşımına gerek yoktur. Dolayısı ile ürünlerin tek tek güncellenmesi durumunu ortadan kaldırır.

Tedarikçi firmada yapılan tüm değişiklikler eş zamanlı olarak diğer E-Ticaret sitesine yansımaktadır.

XML Entegrasyonu daha çok dropshipping adı verilen stoksuz satış yapmakta olan firmaların e-ticaret web sitelerinde görülmektedir.

Satılan ürünler ile ilgili bilgiler ürün tedariğini sağlayan firmaya ulaşır ve sipariş edilen ürünlerin kargolamasını yapar. Stoksuz satış yapan siteler, ellerinde olmayan ürünler ile ilgili tüm verileri XML aracılığı ile kendi web sitelerinde göstermektedirler.

Günümüzde XML ürün bilgisi paylaşan birçok kurumsal firma mevcuttur. Bu firmalar stoklarında bulunan ürünleri anlaşma yaptığı müşteri firmalar ile paylaşarak kendi satış adetlerini artırmaktadırlar.

Promosyon Ürünleri XML Entegrasyonu Yapan Firmalar

Günümüzde XML Entagrasyon alt yapısı sağlayan birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalar Tedarikçi konumundaki firmanın stoklarında olan ürün bilgilerini, geliştirmiş oldukları XML Entegrasyon yazılımı aracılığı ile tedarikçi firmanın müşterilerine sunacağı XML çıktıyı ortaya çıkaracak olan yazılımı sağlamaktadırlar.

XML Entagrasyon hizmeti veren firmaların dikkat etmesi gereken en önemli husus, sunacağı xml çıktı ile tedarikçi firmanın elinde bulunan ürünlerin stoklarındaki tutarlılıktır.

XML entegrasyonu yapan firmalar,  bu alanda uzmanlaştıkları için hizmetlerin verilmesi esnasında ortaya çok az sorun çıkar.

Oluşan ufak aksaklıklar, müşteri hizmetleri desteği ile kısa sürede çözümlenerek sonuca ulaşır. Günümüzde XML entegrasyonu alt yapı hizmeti veren firmalar arasında en bilindik ve güvenilir olarak PromoTeklif ön plana çıkmaktadır.

XML Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

XML Entagrasyonunun ilk ayağı tedarikçi konumundaki toptancı firmanın stok bilgilerini tutmakta olduğu ERP yada muhasebe yazılımından geliştirilen entegrasyon yazılımına tutarlı şekilde veri aktarımı yapılır. Yapılan alt yapı sistemi ile tedarikçi firma, kendi müşterileri için XML çıktısı verebilir hale gelecektir.

Sonrasında xml bayi müşterinin kendi web sitesi için tedarikçinin yayınladığı xml çıktısı ile uyumlu şekilde haberleşebilen bir web sitesi yapılır. Yapılan web sitesinde belirli periyodlarda tedarikçi firmanın sağlamakta olduğu xml çıktısından ilişkili ürünlerin stokları senkronize edilerek müşteri web sitesinde tedarikçi firmanın stok adetleri tutarlı şekilde listelenmektedir.

XML Entegrasyonun Avantajları Nedir?

XML entegrasyonunun temel amacı tedarikçi firma ve xml bayi firmanın arasındaki iletişim trafiğini en aza indirgemek ve oluşabilecek hataları minimize etmektir. İki sistem arasında kurulacak entegrasyon ile ürün bilgileri, ürün fotoğrafları, açıklamalar, fiyat bilgisi ve stok adetleri belirli periyodlarda otomatik olarak güncellenebilir durumda olacaktır. Bu da firmanıza hız kazandıracaktır.

XML Entegrasyonun Dezavantajları Nedir?

Tutarsız çalışan bir xml entegrasyonu hem tedarikçi hem de xml bayi müşterisi için büyük sorunlar teşkil etmektedir. Entegrasyonun senkronize çalışmaması durumunda satışı yapılan bir ürün yine stoklarda görüneceği için tedarik sıkıntıları oluşabilmektedir.

Promosyon Ürünleri XML Entegrasyonu

Günümüzde tedarikçi konumundaki promosyon ürünleri üreten ve ithal eden birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalar stoklarındaki ürünleri bilgisi ve ürün adetlerini kendi müşterileri ile xml aracılığı ile paylaşarak, xml bayi konumundaki promosyon ürün satışı yapan firmalar ve reklam ajansları kendi web sitesinde tedarikçi firmanın stoklarını gösterebilmektedir. Promosyon ürünleri XML entegrasyonu ile promosyon ürün satışı yapan firmalar ve reklam ajanslarının web sitesinde satışını yaptıkları ürünlerin tüm bilgilerini, ürün görsellerini ve stok adetleri gösterilebilmektedir. PromoTeklif firmasının geliştirdiği Promosyon Ürünleri Entegrasyonlu Website ile yazılımı ile tedarikçi firmanın tüm ürün bilgileri xml aracılığı ile çekilerek promosyon web sitesine entegre edilmektedir.