Bir Kayı Boyu Hikayesi: Diriliş “Ertuğrul”

Daha önce varlığından bile haberdar olmadığım fakat kısa bir zaman önce ilk bölümünden itibaren soluksuz olarak izlediğim Diriliş “Ertuğrul” gerek hikayesiyle, gerekse proje tasarımıyla şimdiye kadar en beğendiğim dizilerden bir tanesidir.

Dizide, Osmanlı İmparatorluğu’nun 1299 tarihinde temellerini atan Osman Gazi’nin babası olan Ertuğrul Gazi ve dizinin başında da (Dizideki hikaye ve karakterlerin ilham kaynağı tarihimizdir.) yazıldığı üzere; bazı kısımları uyarlama olsa da, ilk defa bir dizide kendi tarihimiz konu edilmektedir.

Yapımcılığını ve proje tasarımını Mehmet BOZDAĞ’ın, yönetmenliğini ise Metin GÜNAY’ın yaptığı Diriliş “Ertuğrul” ’da Engin Altan DÜZYATAN (ERTUĞRUL), Esra BİLGİÇ (HALİME HATUN), Kaan TAŞANER (GÜNDOĞDU), Hülya DARCAN (HAYME ANA), Osman SOYKUT (İBN-İ ARABİ), Didem BALÇIN (SELCAN HATUN) gibi yetenekli isimler başrol oynamaktadır.

Diriliş “Ertuğrul” her Çarşamba, saat 20:00’de TRT1 ekranlarında yayınlanmaktadır.

Sürükleyici hikayesiyle Diriliş “Ertuğrul” u izlemenizi tavsiye ederim.

Eski bölümlerini izlemek isterseniz de, TRT diziyle ilgili bir YouTube oynatma listesi hazırlamış. Buradan eski bölümlere erişebilirsiniz.

Ve unutmadan söyleyeyim, dizi yapımcısının belirttiğine göre; Haziran 2016 tarihinde Diriliş “Ertuğrul” beyaz perdeye uyarlanacakmış. Merakla bekliyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

%d blogcu bunu beğendi: